نیازینه

راههای مدیریت زمان

وبلاگ

۲۳ اسفند ۱۳۹۹ 332 بازدید
نیازینه

راههای مدیریت زمان

در یک روز کاری یا هفته معمولی چه مدت زمان تلف می کنید؟ 4 ساعت ، یک روز کامل یا بیشتر؟ هر کجا که کار کنید ، مدیریت زمان اهمیت دارد.

زمان یکی از گرانبهاترین دارایی های انسان است و مدیریت آن دغدغه ی همه ی افراد است . حال برای مدیریت  آن چه باید کرد؟ در اینجا ما به شما می گوییم که برای این منظور چه باید کرد و چگونه مدیریت کرد .

 

نکات برتر برای بهبود مهارت های مدیریت زمان خود

  • یک هفته ثبت زمان کنید – این به شما نشان می دهد که در حال حاضر وقت خود را چگونه صرف می کنید و چه مقدار زمانتان را صرف کارهای غیر مولد می کنید.

 

  • در مواردی که بیشترین هوشیاری را دارید ، روی مهمترین وظایف تمرکز کنید – این مورد به شما امکان تمرکز بهینه را می دهد. اما ، به یاد داشته باشید که باید بین وظایف کم و زیاد توجه کنید و یا یک استراحت کوچک انجام دهید (به زیر مراجعه کنید) تا مغز شما از فعالیتهای ذهنی روان بهبود یابد.

 

  • در ابتدای هر روز یک لیست کار تهیه کنید – این مورد، تمام اولویت های شما را در یک مکان فهرست بندی می کند و پیشرفت شما را ردیابی می کند، به ساختار آنچه را که باید انجام دهید شکل می دهد ودر این صورت است که با دیدن پیشرفت خود احساس موفقیت خواهید داشت. این امر به ویژه هنگام کار در خانه بسیار مفید است زیرا باید نظم و انضباط بیشتری داشته باشید.

 

  • بین کارهایتان استراحت جزئی کنید – اگر در خانه کار می کنید ، یک قهوه درست  کنید و برای مدت کوتاهی قدم بزنید. این کار نه تنها به شما نیرو می بخشد ، بلکه از نظر سلامتی نیز برای تنظیم وضعیت بدن مفید است.

 

  • به دنبال نشانه های اهمال کاری باشید و اقدام کنید – دلایل زیادی وجود دارد که باعث به تعویق انداختن کارها می شود (از ناخوشایند بودن یک کار ، ترس از شکست ، کمال گرایی ، احساس فشار بیش از حد یا کمبود). مراقب کارهای خانه باشید: تلویزیون ، وعده ی غذایی طولانی و شبکه های اجتماعی می توانند شما را از تمرکز اصلی خود دور کنند

 

  • مدیریت جلسات – از شرکت در همه جلسات غیرضروری خودداری کنید. اگر برنامه ای وجود ندارد یا افراد مناسب (یعنی تصمیم گیرندگان) نمی توانند در آن شرکت کنند ، در مورد شرکت در آن جلسه تجدید نظر کنید یا یک برنامه ریزی مجدد داشته باشید.

 

  • مدیریت پیام ها – اعلان پیام های خود را خاموش کرده و ایمیل هایتان را فقط دو یا سه بار در روز بررسی کنید. پاسخ ها را مختصر نگه دارید و از “پاسخ دادن به همه” خودداری کنید.

 

  • نه گفتن – برای مقابله با مسائلی که موجب می شوند کارهای اصلی شما به تعویق انداخته شوند بهترین کار ” نه گفتن ” است . تمرین کنید تا بتوانید این موضوع را در زندگی روزه مره خود عادی کنید .

 

  • میزان در معرض بودن خود را کاهش دهید – برای کارهایی که به تمرکز شدید نیاز دارند ، از خاموش کردن زنگ هشدار ایمیل یا اعلان های پیام فوری نترسید ، تلفن هوشمند خود را در حالت خاموش قرار دهید ، حتی بروید و در دفتر دیگری کار کنید. در آخر ، به یاد داشته باشید که وقت دیگران را به حداقل برسانید و به آنها احترام بگذارید! با در نظر گرفتن هر ثانیه از زمان کار ، شما حتی زمان بیشتری را برای صرف سایر چیزهایی که دوست دارید خواهید کرد.
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *